Ledamoter
Helmfrid, s

Staffan Helmfrid


f. 13.12.1927   d. 15.12.2017

Professor i kulturgeografi med ekonomisk geografi och f.d. rektor för Stockholms universitet.


Arbetande ledamot Ha
- Invald 10.1.1978 (nr 349)


Sekreterare 1.1.1993–30.6.1998