Ledamoter
Rydberg753

Olof Simon Rydberg


f. 28.12.1822   d. 17.3.1899

Arkivarie i Kungl. Utrikesdep:tet, senare tit. kansliråd, urkundsutgivare.


Arbetande ledamot
- Invald 25.10.1881 (nr 108)


Preses 1884 (1. h), 1888 (2. h)

Bibliografiska uppgifter

Papper i RA.

SBL, SMoK.

HT, 19, 1899, s. 169 f. [nekr.].