Ledamoter
Ulf sporrong nya

Ulf Sporrong


f. 20.8.1936

Professor i geografi, särskilt kulturgeografi, vid Stockholms universitet.


Arbetande ledamot Ha
- Invald 5.12.1989 (nr 413)


Sekreterare 1.7.2001–31.12.2007